[24-10-2023] Newsletter SUTW nr 3 przygotowany ramach projektu "Dziennikarze Obywatelscy - Sądeccy Seniorzy".

Zachęcamy do przeczytania i udostępniania najnowszego, październikowego Newslettera Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który opracowaliśmy dla Państwa w ramach projektu "Dziennikarze Obywatelscy - Sądeccy Seniorzy".

W tym numerze można przeczytać o spektaklu "Tych miasteczek nie ma już.." przygotowanym przez Grupę Teatralną SUTW "Gwiazdeczki" z okazji Dnia Seniora.

Czytaj więcej

[23-10-2023] Warsztaty terenowe "Z kijkami na szlaku" (20 października 2023 - Chełmiec)

W dniu 20 października odbyły się warsztaty terenowe "Z kijkami na szlaku", które poprowadziła pani Elżbieta Maliszewska - instruktorka nordic walking. Seniorzy pokonali ścieżkę przyrodniczo-leśną w Rdziostowie, dotarli do Paściej Góry po czym wrócili wzdłóż wałów Dunajca do Nowego Sącza.

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Biegać, skakać, chodzić, pływać! Sekret zdrowia sądeckich seniorów".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej

[19-10-2023] Galicyjski Festiwal Zmysłów sensualne doświadczanie przestrzeni kultury i dziedzictwa regionu.

Realizowany przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu - oddział Miasteczko Galicyjskie projekt „Galicyjski Festiwal Zmysłów – sensualne doświadczanie przestrzeni kultury i dziedzictwa regionu” to wielowątkowy program o charakterze edukacyjno-kulturowo-popularyzatorskim. Założeniem programu jest zwiększenie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, w Miasteczku Galicyjskim - oddziale Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Zaplanowane działania i materiały dostępnościowe stworzą warunki do integracji różnych grup wiekowych i społecznych oraz aktywizację osób o utrudnionym dostępie do kultury.

Słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który jest jednym z partnerów projektu, wzięli udział w działaniach organizowanych w jego ramach tj. warsztatach kulinarnych, warsztatach wyrobu mydełek, malowania na szkle oraz garncarstwa. 

Czytaj więcej

[19-10-2023] Warsztaty "Senior na wirtu@lnym szlaku" - Jamna (18.10.2023).

W dniu 18 października 2023 w Jamnej odbyły się warsztaty "Senior na Wirtu@lnym Szlaku". Zajęcia poprowadzili przewodnicy Natalia Figiel oraz Adrian Dudziak z Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK, którzy zapoznali Seniorów z ciekawymi aplikacjami mobilnymi, które są pomocne podczas aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie przyrody pozwalając wyszukać interesujące miejsca, zaplanować bezpieczną podróż oraz znaleźć ciekawe informacje.

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu Sądeccy Seniorzy Wirtu@lnie, współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2023.

Czytaj więcej