Jak przystąpić

Zapisy na rok akademicki 2023/24 Sądeckiego UTW już od 5 lipca 2023.

Czas trwania rekrutacji:
-  od 5 lipca 2023 do 27 września 2023

Kto może się zapisać?
- seniorzy z terenu Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego 

Jak to zrobić?
- należy osobiście wypełnić deklarację członka słuchacza dostępną w biurze SUTW (Jagiellońska 18, Nowy Sącz)

- przy zapisie należy uiścić składkę członkowską w wysokości 130 zł (65 zł w przypadku osób w wieku 80+) - płatna w całości, gotówką przy zapisie (prosimy o wyliczone kwoty) lub możliwa jest wpłata na konto SUTW:


Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ul. Jagiellońska 18, 33-300 Nowy Sącz
Konto: Łącki Bank Spółdzielczy: 37 8805 0009 0019 5083 2008 0001
Tytuł wpłaty „składka członkowska + imię i nazwisko seniora”
Kwota: 130 zł; 65 zł w przypadku osób w wieku 80+

W przypadku opłacenia składki członkowskiej przelewem, w terminie 7 dni kalendarzowych od dokonania wpłaty należy przyjść do biura SUTW z dokumentem potwierdzającym transakcję i uzupełnić  deklarację członkowską – deklaracja musi być uzupełniona osobiście i jest to wymagane również w przypadku osób, które należą do SUTW od wielu lat. Zapisują się Państwo na rok akademicki i po tym czasie cały proces należy powtórzyć – tyczy się to także wypełnienia deklaracji!
W przypadku braku dopełnienia zapisu czy niezastosowania się do określonych powyżej zasad, środki będą zwracane. 

Biuro SUTW znajduje się w budynku Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej - I piętro przy ul. Jagiellońskiej 18, Nowy Sącz - można wejść też od ul. Kościuszki, od podwórza za Kapliczką Szwedzką.
Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00; tel.: 18-443-57-08, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; strona internetowa: www.sutw.pl

Uwaga! Od 14 do 18 sierpnia włącznie biuro SUTW będzie nieczynne

Czy udział w zajęciach jest dodatkowo płatny?

- udział w zajęciach edukacyjnych jest bezpłatny. W przypadku niektórych działań mogą pojawić się dodatkowe koszty, które Słuchacz musi pokryć we własnym zakresie, jeżeli decyduje się na udział (np. za materiały na zajęcia artystyczne, dojazdy na miejsce zbiórek zajęć plenerowych, bilety na wydarzenia kulturalne, etc.). Informacja taka jest podawana przy rekrutacji na dane działanie.

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstało w roku 2004 i nieprzerwanie prowadzi działalność edukacyjną dla seniorów z terenu Sądecczyzny. Naszym celem jest aktywizacja Słuchaczy i Słuchaczek SUTW, ich integracja, budowanie poczucia przynależności społecznej, rozwijanie wiedzy, umiejętności, zdolności.
W bogatej ofercie SUTW znajdują się zajęcia o tematyce prozdrowotnej (w tym także wspierające aktywność fizyczną), artystycznej, kulturoznawczej, przyrodniczej, geograficznej, dotyczącej nauk społecznych, ekonomicznej, prawniczej, z zakresu nowych technologii, cyfryzacji, ekologii itp.


Podstawową formą działalności Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są wykłady, organizowane w okresie październik - czerwiec, 3 razy w miesiącu.
Tematyka wykładów obejmuje: nauki humanistyczne, profilaktykę zdrowia, nowe technologie, nauki przyrodnicze, turystykę, psychologię, kulturę i sztukę, historię ...
Inne zajęcia np. lektoraty, warsztaty z nowych technologii, gimnastyka, zajęcia na basenie, warsztaty dziennikarskie, psychologiczne, artystyczne, fotograficzne, malarskie, rękodzieło artystyczne, ekologiczne, trening zdolności poznawczych, dyskusyjny klub filmowy, czytelniczy klub seniora, nordic walking, szachy, wyjścia, wyjazdy i spacery edukacyjne, kulturalne…. są realizowane w wymiarze zależnym od możliwości finansowych i organizacyjnych Stowarzyszenia.

Informacja o rekrutacji na dane zajęcia jest ogłaszana na wykładach SUTW, stronie internetowej Stowarzyszenia oraz przesyłana mailowo do Słuchaczy i Słuchaczek SUTW.

Stowarzyszenie jest także wydawcą Biuletynu Sądeckiego UTW, który redagowany jest przez Słuchaczy i Słuchaczki SUTW, a potem bezpłatnie dystrybuowany wśród seniorów.
Przy realizacji działań współpracujemy z instytucjami kultury (m.in. MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, SBP im. J. Szujskiego w Nowym Sączu. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu), jednostkami samorządu (m.in. Powiat Nowosądecki, Miasto Nowy Sącz), uczelniami wyższymi (m.in. ANS w Nowym Sączu, WSB- NLU w Nowym Sączu), innymi organizacjami pozarządowymi czy lokalnymi mediami.

Nasz Statut można znaleźć na stronie: http://sutw.pl/index.php/stowarzyszenie/125-statut