[25-05-2023] Ogłoszenia po wykładzie w dniu 25 maja 2023.
1. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW pt. „Sztuki wizualne a potrzeba rozwijania kompetencji ich odbioru, czyli czy warto chodzić do galerii?”, który przeprowadzi pani dr hab. Iwona Bugajska-Bigos prof. ANS w Nowym Sączu, Wydział Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Spotkanie odbędzie się w czwartek 29 czerwca 2023 r. w MCK SOKÓŁ (sala im. Lipińskiego). Początek o godz. 11.00. Będzie to ostatni wykład w tym roku akademickim.
Ze względu na opóźnione rozstrzygnięcia projektów i związane z nimi przeciągające się procedury dofinansowań, planujemy organizować działania w okresie letnim.
Zachęcamy do regularnego sprawdzania strony internetowej Stowarzyszenia www.sutw.pl oraz Państwa poczty mailowej na którą na bieżąco przesyłamy informacje dotyczące nie tylko działalności SUTW ale także interesujących wydarzeń organizowanych w Nowym Sączu.
2. Grupa teatralna Sądeckiego UTW zaprasza na spektakl „Zwiedzajcie Ziemię Sądecką” – widowisko muzyczno-teatralne wg Wojciecha Młynarskiego w reż. Jerzego Michalaka. Występ odbędzie się już dzisiaj tj. 25 maja 2023 r. o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu (Al. Wolności 23). Wstęp wolny.
3. Przypominamy, że najbliższy Dyskusyjny Klub Książki dla SUTW w SBP im. J. Szujskiego w Nowym Sączu odbędzie się 6 czerwca o godz. 9.30 w Budynku Głównym Biblioteki.
4. Zajęcia językowe dla seniorów organizowane w Wydziale Nauk Humanistycznych ANS w Nowym Sączu odbywają się do 7 czerwca włącznie.
5. W dniu 9 czerwca 2023, czyli w piątek po Bożym Ciele sekretariat SUTW będzie nieczynny.
6. W dniu 13 czerwca w kinie SOKÓŁ odbędzie się ostatni przed wakacjami Dyskusyjny Klub Filmowy dla Słuchaczy SUTW – Obejrzą Państwo hiszpański thriller "24 godziny", w reż. Juana Diego Botty.
Rozpoczęcie o godz. 12.15. Bilety do nabycia w kasie kina SOKÓŁ. Prowadzenie: Filip Nowak. Przypominamy o podpisaniu listy obecności.
Więcej o filmie: https://www.filmweb.pl/film/24+godziny-2022-10016756
7. W imieniu Województwa Małopolskiego przypominamy, że trwa głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Od połowy maja do połowy czerwca każdy mieszkaniec Małopolski może zdecydować, które zadania będą realizowane w kolejnych latach. Do wyboru jest blisko 200 propozycji! Na wcielenie w życie najlepszych Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 14 mln zł. Do etapu głosowania dotarło 198 zadań – 158 o charakterze regionalnym oraz 40 ogólnowojewódzkim.
Głosowanie potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe oddawane stacjonarnie i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez Internet.
W związku z ostatnimi zmianami w regulaminie Budżetu Obywatelskiego, w tej edycji mieszkańcy Małopolski będą mogli oddać aż 2 głosy. Jeden głos na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi głos na zadanie regionalne. Na zadanie regionalne możne zagłosować tylko mieszkaniec danego regionu.
Wszystkie informacje dot. tegorocznej edycji BO: wykaz projektów, regulamin, karty do głosowania i inne można znaleźć na stronie: www.bo.malopolska.pl.
Jak zagłosować?
Tak, jak we wcześniejszych edycjach, będzie to można zrobić na 3 różne sposoby: przez Internet na stronie https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie, stacjonarnie (m. in. w Agendzie zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Nowym Sączu ul. Jagiellońska 52;) lub korespondencyjnie.
Wypełnione karty do głosowania wrzucamy do urn zlokalizowanych stacjonarnie w UMWM w Krakowie lub jednej z Agend Urzędu na terenie Małopolski lub wysyłamy pocztą z dopiskiem „Budżet Obywatelski” adres UMWM (lub którejś z jego Agend zamiejscowych).
8. W dniu 15 czerwca (czwartek) w Terminalu Kultury Gocław (ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie) odbędzie się VII Kongres Gospodarki Senioralnej. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny
Udział można wziąć:
- stacjonarnie – przy czym liczba miejsc jest ograniczona i wynosi maksymalnie 500 osób (liczy się kolejność zgłoszeń)
- on-line na www.kongresgospodarkisenioralnej.pl
Aby się zarejestrować, należy wpisać adres powyższy adres i na pierwszej stronie wypełnić formularz. Każdy otrzyma potwierdzenie a bliżej wydarzenia link lub potwierdzenie uczestnictwa, aby można było dołączyć do wydarzenia.
Można dołączać w grupach (on-line). Wystarczy, że zapisze się jedna osoba, która może wyświetlać na ekranie transmisję dla grupy. W wersji stacjonarnej należy zarejestrować każdego członka grupy z osobna.
Tegoroczne wydarzenie to największe z dotychczasowych kongresów. Oprócz części dziennej - merytorycznej, będzie zawierało wieczorny program artystyczny i integrację środowiska Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej i gości kongresu.
Dokładny program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej kongresu - www.kongresgospodarkisenioralnej.pl
Na gości na miejscu w Warszawie czeka mnóstwo atrakcji:
- Networking - Wieczorna integracja społeczności KIGS i gości kongresu
- Foto budka – okazja do zrobienia sobie niezapomnianych zdjęć w specjalnej fotobudce i dodatkową niespodzianką
- Pomiar poziomu cukru – w ramach Narodowego Badania Poziomu Cukru
- Paszporty OK SENIOR® - podczas Kongresu będą nieodpłatnie wydawane Paszporty OK SENIOR®, czyli książeczka zdrowia i przewodnik po świecie Seniora w jednym
- Warsztaty edukacyjne - zajęcia w małych grupach, w oddzielnej Sali „ Jak w sieci, nie wpaść w sieci zastawiane przez oszustów – warsztaty z cyberbezpieczeństwa
- Niespodzianki i nagrody – zestawy przygotowane przez Partnerów Kongresu, m.in. torby z podarunkami dla domowych pupili – psów i kotów